Symboliczna wloska ulica – Strada Chiantigiana

Wśród znanych ulic państw włoskich jest SR 222 czyli Strada Chiantigiana. Droga znajduje się na uboczu i przechodzi przez znane miasteczka w  Toskanii:Chianti oraz w mniejszych miastach i wsiachtakich jak Greve, Radda i Gaiole. To meandruje południe wzdłuż sieci dróg drugorzędnych, dwupasmowych, z malowniczych wzgórz i toskańskich winnic przed spotkaniem się z SP408 do łączenia się z Sienna.

W Strada Chiantigiana 100 km jazdy ma jedne z najpiękniejszych miejsc w całej Europie. Spokojnie; należy pozostawić wystarczająco dużo czasu, aby odwiedzić winnice i lokalne restauracje i kawiarnie oraz wędrować po uroczych miasteczek i wiosek, które można natknąć się podczas podróży.

Greve, 35 km od Florencji, jest niezbędnym pierwszym przystankiem na drodze, ponieważ największe biuro turystyczne regionu znajduje się tam. Sprawdź, czy masz tyle broszur, jak to możliwe, a następnie odpocząć w Piazza Matteotti w jednym z kawiarnie i winiarnie wielu, przed zakupem Lunch Box w jednym z wielu sklepów spożywczych. Wizyta we wrześniu na szansę wziąć w corocznym festiwalu wina w Greve – znaczący Chianti romans.

Podczas wizyty serce Gallo Nero kraju, miej oczy szeroko otwarte dla symbolu czarnego koguta i, oczywiście, upewnij się, że ma smak jakiegoś wina Chianti Classico. Znajdziesz tu również kilka wybitnych średniowiecznych zamków w regionie, którego możesz użyć do zbadania.

Podróż około 10 km dalej na południe, wzdłuż Strada Chiantigiana, a znajdziesz średniowiecznego miasta Panzano, która zbudowana jest wokół pozostałości zamku. Lekkie przekąski i wina regionalne są oferowane w Enoteca il Vinaio, gdzie można usiąść na tarasie i zobaczyć malownicze winnice. Romański kościół San Leolino Panzano, który jest zaledwie 1 km na południowym krańcu miasta, mieści się na pięknym wzgórzu i ma kilka fresków, które sięgają do renesansu.

Podróż zaledwie 12 km na południe od Panzano do Castellina, miasta, które znajduje się na szczycie wzgórza; służył jako ważnego skrzyżowania w czasach Etrusków, a był to region, który został zakwestionowany przez ponad pobliskiej Florencji i Sieny. Etruskie szczątki znajdujące się w Panzano składa się z czterech grobów i dobrze; istnieją również grono pałace z okresu średniowiecza wciąż stoi.

Podróże 20 km na wschód od Volpaia i będzie dotrzeć do regionów Radda i Gaiole. Istnieje Etruskach i winnice położone 6 km na północ od Volpaia. Backtrack na swojej drodze i weź skręt Gaiole; Stamtąd można zwiedzać Badia a Coltibuono, opactwo, który znajduje się pośród lasów drzewa cedrowego. Wszystko wokół dzielnicy handlowej Gaiole znajdziesz starożytne zamki i urocze stare kapliczki. Wyremontowana Castello del Brolio jest otwarta na wizyty, a znajduje się na południe od miasta. Możesz zobaczyć Siena i wzgórza stąd.

Wracając do Strada Chiantigiana masz kolejne 30 kilometrów na południe, aż dojdziesz Siena. Sercem miasta jest przyjazne dla pieszych; Ma średniowieczne pałace i wiele drobnych specjalistycznych sklepów, małe kawiarnie i eleganckie restauracje po obu stronach wąskich pasów. Dwa razy w roku, 2 lipca i 16 sierpnia zauważyć, Piazza del Campo jest pokryty słomą i brudu w oczekiwaniu na prowadzenie elektryzującą oklep wyścigów konnych zwany Palio di Siena.

Jeśli planujesz wakacje jazdy we Włoszech, upewnij się, że obejmują jechać wzdłuż przepięknej SR222 Strada Chiantigiana.

Mark Scriven jest online Ekspert marketingu i napisał wiele artykułów na temat biznesu, podróży i internetu. Na szeroki szkółka tenisowa szczecin wybór włoskich willi wypoczynkowych odwiedzić domków po zamki, specjalistów w luksusowych willi we Włoszech.

Artykuł dzięki: