Pamiatki z wakacji na wybrzezu Amalfi

Pamiatki z wakacji na wybrzezu Amalfi

Pamiątki z wakacji na wybrzeżu Amalfi

Zakup pamiątek jest nieodłączną częścią wakacji do Włoch. Ale co można zabrać do domu, kiedy wreszcie pożegnasz się ze swoją willą w Amalfi? Oprócz wspomnień i fotografii z was tle majestatycznych krajobrazów – musujące czystej wody, piasku na nogi, stromych klifów i urokliwych kościołów – tam na pewno będzie sporo innych pamiątki do domu z tobą.

Ten wspaniały obszar, znany jako ulubiony wypad gwiazd i arystokratów w przeszłości, oferuje sporo przysmaków, z których wiele może wrócić do domu z tobą. Oto kilka z nich.

limoncello

Obszar, na wybrzeżu Amalfi znany jest z uprawy cytryn. W rzeczywistości, wiele wille w Amalfi były znane rosną cytryny pośród ich pobliżu Ogród szeregowych i dla tego regionu, różnorodność znany jako Amalfitano sfusato jest większa (prawie dwukrotnie większy od innych cytryn), zazwyczaj długie i grube i pomarszczone skóra. Jej słodki i soczysty miąższ bez zbyt wielu pestek sprawia, że ​​jest idealny do tworzenia jednego z specjalności powierzchni- limoncello.

Pikantny i smaczne ten wspaniały napój serwowane jest zarówno jako aperitif i likieru. Odświeżająco słodki, ale także zaskakująco wyrafinowane. Spróbuj degustacje Wśród wielu fabryk limoncello wzdłuż wybrzeża, gdzie nawet dać instrukcje jak zrobić to sam! Oczywiście, na pewno będziesz chciał wziąć kilka butelek z tobą do domu – i tak należy.

Artykuły biurowe i papiernicze

Pamiatki z wakacji na wybrzezu Amalfi

Jeśli masz ochotę pozostać w swoich wnętrzach willi w Amalfi i po prostu pisać notatki, powieść lub rysować i malować, będziesz mieć idealne medium: lokalną gazetę. Obszar ten znany jest do wyrobu papieru czerpanego luksusowym znany jako "bambagina" http://www.hotelnarvil.pl/, która jest eksportowana do Europy i na całym świecie jako jeden z najbardziej eleganckich wyborów na zaproszenia ślubne, NoteCardów i wiele innych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o słynnym papierze, to najlepsze miejsce, aby przejść jest Museo della Carta (Muzeum Papieru) w tym, co było wcześniej papiernia należąca do Milanos. Kolejna dobra marka jest Cartiera Amatruda, należąca do jednej z najstarszych rodzin papierniczych wzdłuż wybrzeża. Papier sprawia wspaniały prezent dla przyjaciół i rodziny do domu, lub po prostu odpustu dla siebie.

Kilka funtów więcej

Nawet jeśli zdecydujesz się jeść co noc w granicach swoich domów w Amalfi, tam na pewno nie ma ucieczki regionu żywności kultury! Ciepłe bryzy śródziemnomorskiej, orzeźwiające morskie powietrze i balsamiczny słoneczny klimat sprawia wspaniałej uczty – i nie ma wiele do próbki.

Gdzie zacząć? Pizza, oczywiście! Wyjątkowo bujna produkty i lusciously świeży połów regionu powodują wielkich Margheritas, spaghetti alla vongole lub makaron puttanesca. Nie martw się o tych dodatkowych funtów będziesz etyk on- to albo chodzić je z wypraw i pływa lub, co najmniej, można zamaskować je z wielkim tan!

Niezależnie od tego, co będziesz jeść podczas gdy tam, jednak istnieje wiele butelkowanych lub konserwowanych wyrobów można kupić i zabrać do domu, aby odtworzyć swój czas w Bella Italia.

Szukasz idealnego domu z dala od domu we Włoszech? Mark Slaviero jest dyrektorem Holiday Homes Włoszech, firmy specjalizującej się w znalezieniu dom, dom lub mieszkanie swoich marzeń. Idealnego willi w Amalfi i zakwaterowanie w Toskanii, Sycylii, włoskiej jezior, ośrodków narciarskich i więcej, oferujemy najlepszy w każdym regionie.

Artykuł dzięki: