Czy rzymianie byli pionierami spa?

Czy rzymianie byli pionierami spa?

Rzymianie nie mogli być raczej pionierami spa – co prawda można uzyskać argumenty i za i przeciw, ale na pewno powiązane są z je tym, co można nazwać hydromasażem. W rzeczywistości, nie korzystali ze słowa spa, ale mieli popularne łaźnie publiczne. 

Balnea lub bardziej popularne termy były słowa starożytni Rzymianie używali do kurników swoje łaźnie publiczne.

Uwaga nie były prywatne kąpiele. Były publiczność, bardzo publicznym, termy.

Weźmy średnią rzymską łaźnię obywatela dobrze sytuowanych. Kąpiący będzie towarzyszył jeden z dwóch niewolników i może rozebrać się do naga. Wtedy nie byłoby ćwiczenia – bieganie, łagodne podnoszenie ciężarów, zapasy, i pływanie.

Po treningu, słudzy swoim panom pokryte w oleju i ociera go z strigil (zgarniacza wykonane z drewna lub kości), które oczyszczone brud. To było wykorzystywane głównie dlatego, mydło nie było powszechnie dostępne i bardzo drogie. (Nadal to robią skrobania w częściach Turcji i błoto, które pochodzi od skóra jest zdumiewające w swej ilości).

Gdybyś był członkiem arystokracji miałeś Roman bań inyour prywatnej willi lub zamiejscowych. Układ był taki sam. Różnica była prywatności.

Kąpiel został zbudowany wokół trzech głównych Pokoje: caldarium (hotbath), tepidarium (ciepła kąpiel) i frigidarium (zamrożenie zimnej kąpieli). Niektóre termy wyróżniona także łaźnie parowe: na sudatorium, wilgotne łaźnię parową i laconicum, suchą łaźnię parową podobnie do nowoczesnej saunie. W czasie pisarza istniała taka Spa w St James w Londynie, nie tylko ze wszystkimi atrybutami, ale ze wszystkim oznaczonego łacinie. Skoczyć z calidarium do frigidarium, lodowato zimnej kąpieli. Nie było to doświadczenie każdy cieszył. Większość klientów nie zrobił to dwa razy.

Zazwyczaj w rzymskiej Włoszech było sąsiednim, mniejszym zestaw wanien przypisanych do kobiet. System ten był niemal identyczny z łaźni męskiej ale wody było bardzo nieznacznie chłodniej.

Kąpiele te były w centrum życia społecznego społecznej dla Rzymian. Nie wydaje się być trochę klasy wyróżnienie i można mieć spa, ale można też jeść, lodowisko, zakupy lub po prostu pogawędzić.

Ta wielka tradycja składania spa, łaźnię, centrum włoskiego życia trwa do dnia dzisiejszego. Da się powiedzieć z pełną dokładnością, że istnieje więcej uzdrowisk na głowę ludności we Włoszech niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie. Ale byłoby to rozsądne założenie.

Czy rzymianie byli pionierami spa?

Jej większość nowoczesnych basenów termalnych istnieją zabiegi kosmetyczne, masaże, wypoczynek. W starej tradycji rzymskiej można też zjeść tam.

Ta tradycja kąpieli i uzdrowiska jako punkt przynajmniej części swojego życia jest daleki od obumierania. Rzeczywiście, to zyskuje na popularności. Wykorzystanie wód termalnych, aby pomóc leczyć, co dolega Ci z pewnością już w regionie Morza Śródziemnego, a zwłaszcza we Włoszech, od czasów starożytnych, jak widać z odkryć archeologicznych, pismach literackich i naukowych oraz licznych epigrafy.

Zabiegi te, w przeważającej części, pozostało niezmienione w ciągu dwudziestu czterech wieków przez różnych okresów historycznych, oprócz wprowadzenia zaawansowanych technologii, który doprowadził do innowacyjnego podejścia w wykorzystaniu wód termalnych do celów terapeutycznych oraz nowych metod leczenia, które uważane są za bardziej efektywny.

Zalety te zabiegi są nie tylko związane z właściwościami waters'curative ale także do miejsc kosmetycznych i naturalnych, które są ogólnie charakterystyczne dla włoskich OSO. Pomysł leczenie jest również sposobem odzyskiwania energii i fizyczne samopoczucie jest słusznie podłączony do idei ośrodka wypoczynkowego i inteligentne wykorzystanie wolnego czasu.

Zatem starożytna tradycja wód termalnych zostało zmodernizowane i dostosowane do aktualnych i dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek spa jest stosowany, aby odświeżyć, ożywić, a czasami lekarstwo. Chociaż w rzeczywistości dość często przysmaki lokalnej kuchni sald spośród efektów terapeutycznych spa.

To nie ma znaczenia, gdzie jesteś w podróży we Włoszech od Sycylii w głębi południa na dalekiej północy, dopóki jesteś na granicy Szwajcarii, zawsze jest jakiś rodzaj leczenia uzdrowiskowego dostępne to ageologically aktywną częścią Europy i uzdrowiska, w pewnym sensie, są tylko przy co natura zapewnia.

Wiele z tych uzdrowisk oferują luksusowe i standard zakwaterowania w hotelu z własnym unikalnym otoczeniu rezerw termicznych. In-house lekarze i profesjonalnie wyszkolony personel nadzorować zabiegi, które obejmują kryte i odkryte baseny termalne.

Doprowadziło to do Włoch głównym celem, co można nazwać "opieka zdrowotna turystyka".

Od ostatniego stulecia hotele z bogatym zapleczem wyrosły wokół uzdrowiska, które utworzyły międzynarodowej reputacji. Abano, Salsomaggiore, Chianciano, Montecatini, Fiuggi i Ischia to tylko niektóre z nazw, które stały się znane ze swoich leczniczych uzdrowisk. W tym samym czasie zbliżeniowy włoskich uzdrowisk 'do wielkich centrów sztuki oznacza, że ​​są doskonałe podstawy dla wycieczek kulturalnych.

W północnych Włoszech wiele uzdrowisk powstały na Euganei Hills w Veneto – wulkaniczne wyżyny, gdzie liczne gorące źródła wytrysk z ziemi. Główną formą leczenia w tej dziedzinie jest terapia błotem zaleca się różne dolegliwości.

Czy rzymianie byli pionierami spa?

W mieście Abano, legendy mówią, że Phaeton, syn Sungod, padł na ziemię tam z jego rydwan w płomieniach. Jego upadek spowodował wodach wytrysnąć, które były w stanie zwalczyć zmęczenie i ból. Nie musisz wierzyć legendy, aby skorzystać z łaźni, które doprowadziły.

Poruszając się dalej na południe, znajduje się szereg ośrodków termalnych w regionie Emilia-Romania na zboczach Apeninów. Toskania to kolejny włoski region o wysokim stężeniu uzdrowisk, których kolorowe kubki jednorazowe wody były już stosowane w dawnych czasach i są do dziś popularne. Jest to również w sezonie, niestety, pełen turystów, więc upewnij się, że dobrze zarezerwować z wyprzedzeniem. Jedną radę byłoby uniknąć świąt, podczas których Toskania może się nieprzyjemnie tłoczno.

W południowych Włoszech liczne uzdrowiska tworzące łuk wokół Zatoki Neapolitańskiej są niezwykle ważne. Jest to jeden z najbardziej aktywnych obszarów wulkanicznych we Włoszech, dlatego masz Etnę. Jeśli chcesz żywym świadectwem skuteczności uzdrowisk tego obszaru w wyglądzie Sophia Loren, która mieszka w Neapolu, jest dobrze ponad 70 Plus lat i patrzy gdzieś około 40. I bardzo, bardzo piękny z nim. Ona, oczywiście, odbywa regularne zabiegi spa.

Jeśli mamy listę wszystkich kąpielisk we Włoszech możemy łatwo wypełnić dowolną gazetę. Więc wybrano kilka z nich:

Kampania Ischia

Wyspa jest domem dla naturalnych gorących źródeł, gejzerów i fumaroles z bardzo popularnych ośrodków SPA znajduje się w Cavascura, Sant'Angelo i Barano.You może mieć zabiegi błotne, kąpiele mineralne, wody i Inhalacje pary. O dziwo, można mieć spa w jaskiniach Ischia, które są naturalnie ogrzewanych aktywności wulkanicznej i wahają się od czegoś jak sauny suchej do wilgotnej łaźni tureckiej.

Emilia Romagna Bagno, na południowy wschód od Bolonii to małe miasto ma sprężyny, które zasilają Spa w Bagno di Romagna. Są to jedne z najbardziej wszechstronnych we Włoszech i obejmują pełną gamę zabiegów, w tym wiele nigdy wcześniej nie słyszał.

Brisighella Emilia Romagna jest uzdrowiska, które jest domem dla siarkowych źródeł. Oprócz zabiegów miasto jest otoczone pięknej okolicy u podnóża Apeninów. Całkowicie stunning.Tabiano Terme Lombardii jest w pobliżu Parmy i jest w cudownej dolinie. Tabiano Terme jest podobno mają wody najbardziej siarkawe w Europie i można sądzić po zapachu. Tabiano di Terme oferuje pełną gamę nowoczesnych zabiegów spa, a także kilka wokół wód siarkowych ..

I tak lista jest długa. Po prostu nie ma miejsce we Włoszech, gdzie nie będzie w pobliżu spa, które będzie Ci szczupły, przycinanie i healthy.After które można pójść i mieć doskonałą włoską trzydaniowy posiłek i zacząć wszystko od nowa.

Znajdziesz tu można spędzić czas życia wakacji badających uzdrowiska Włoszech. I cieszyć się każdą chwilą.

Artykuł dzięki: