Opowiadania Gabriela Garcia Marquez’a

Opowiadania Gabriela Garcia Marquez'a

Zbiór dwunastu opowiadań zebranych przez GG Marqueza z jego podróży po Europie czyta się w mgnieniu oka. Symbole historyczne są obecne w każdej historii. Głównymi motywami są śmierć i jej wpływ na życie żywych, a także światło i brak. Wspólna powracającym symbolem jest krew. To przypomina mi o jego głębokiej stosowania krwi i incydenty krwawień u Kroniki śmierci przepowiedziane.

My top pięć historie z Strange Pielgrzymi są (to jest śmieszne, z GG Marqueza, że ​​to niemożliwe, aby osiedlić się tylko na pięć!):

"Przyszedłem tylko korzystać z telefonu" – Maria jedzie samotnie do Barcelony, gdy jej samochód się zepsuje, a ona łapie okazję z autobusu przewożącego kobiety do przytułku. Na ich połączenia, zakłada się, że Maria jest jednym z nich.

starzenie Maria dos Prazeres- prostytutka czeka na jej śmierci przybyć w jej mieszkaniu w Barcelonie z psem, którego ona wyszkolony płakać przy jej grobie.

Sleeping Beauty And The samolotu do bardzo piękna kobieta siedzi obok autora na lot. On jest całkowicie wychwytywane przez jej urody, a on wyraża swoje rozważania.

Duchy sierpniu i rodzina na wakacjach w Toskanii decydują się spędzić noc w zamku przyjaciela, gdzie głosi legenda, budowniczy zabił swoją narzeczoną w łóżku przed ustawieniem psy na siebie. Rodzina potem odkrywa prawdę o tej historii następnego dnia rano gdzie przebudzić.

Tramontana- ludzie szukają schronienia przed wiatrem katalońskiego, który miejscowi nazywają Tramontana, niosąc ze sobą paranormalne wpływ na wszystkich.

Mam szczególne upodobanie do tych opowieści śmierć:

Tramontana

Lato panny Forbesa Happiness- Dwóch młodych chłopców mieć spokój spokojnej letnich wakacji aż do ścisłego niemiecki niani przybywa.

Opowiadania Gabriela Garcia Marquez'a

Światło jest jak Zaopatrzenie Dwóch młodych chłopców poprosić o łodzi w zamian za dobre oceny w szkole. Z powodu braku wody nawigacyjnej, łamią żarówki ich domu i światło wypływa jak woda.

Szlak swojej Krwi Snow-Billy bierze swoją nową żonę do szpitala, aby pomóc jej zatrzymać krwawienie z skrobania na jej palcu od cierń róży, a on nie wie, że on nigdy nie będzie zobaczyć ją ponownie.

Marquez ułożone że sam historie w jego polecenia swojego je pisać. Każdy z nich ma historię pielgrzyma do powiedzenia w pięknych miastach, jak Rzym i Paryż. Naturalnie, zostawia te najlepsze na koniec.

Nawet prolog ma Marquez własną dziwną historię do opowiedzenia, nim odwiedzając jego własny pogrzeb iw końcu widząc jego najbliższych przyjaciół, ale kiedy pogrzeb się skończył, on sam nie może opuścić.

Gabriel Josa © de la Concordia GarcĂÂa Marquez jest kolumbijski powieściopisarz, autor opowiadań, scenarzysta i dziennikarz. GarcĂÂa Marquez, potocznie znany jako "Gabo" w swoim rodzinnym kraju, jest uważany za jeden z najbardziej znaczących twórców 20. wieku. W 1982 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

Zaczynał jako dziennikarz i jest autorem wielu cenionych prac non-fiction i opowiadania, ale najlepiej jest znany ze swoich powieści, takich jak Sto lat samotności (1967) i Miłość w czasach zarazy (1985). Jego prace zostały osiągnięte znaczące uznanie krytyków i powszechny sukces komercyjny, przede wszystkim za popularyzację styl literacki oznaczony jako magicznego realizmu, który wykorzystuje elementy magiczne i zdarzeń w celu wyjaśnienia rzeczywistych doświadczeń. Niektóre z jego dzieł są ustawione w fikcyjnym miasteczku o nazwie Macondo, a większość z nich wyrażają temat samotności.

-dobre Odsłon

"Prawdziwe wspomnienia wydawało się zjawy, natomiast fałszywe wspomnienia były tak przekonujące, że zastępuje rzeczywistość."

Dzięki Marquez, nazwa gry jest magią i majestatem, każdy pielgrzym wschodzących oczarowany.

Następny na mojej liście lektur jest Ray Bradbury Fahrenheit 451, chyba, że ​​ktoś tam chce przekazać inną książkę przeczytać. Co znajduje się na liście lektur?

Artykuł dzięki: