5 powodow by odwiedzic Wlochy

5 powodow by odwiedzic Wlochy Włochy słyną z unikalnego kształtu, a także z powodu bogatej historii i kultury. Jeśli jesteś w podróży do Europy, oto pięć powodów, dla których warto odwiedzić akurat Włochy.

1. Art Niezrównana

Włochy to kraj przepełniony sztuki, podobno siedliskiem około 40% światowej grafiki. Można zobaczyć te różne dzieła z różnych okresów sztuki w muzeach w całym kraju podczas wizyty we Włoszech, takich jak dzieła mistrzów renesansu Leonardo da Vinci, Rafael, Michał Anioł czy Botticelli w Galleria Borghese w Rzymie i Galerii Uffizi we Florencji sztuka etruska w Villa Giulia Muzeum i nowoczesne dzieła sztuki w kolekcji Peggy Guggenheim w Wenecji.czytaj więcej na naszej stronie

Oprócz muzeów, można również zobaczyć znakomite przykłady średniowiecznych, gotyckie, barokowe i sztuki romańskiej w różnych kościołach, podobnie jak w katedrze w Modenie, Katedra w Pizie i Bazyliki Świętego Franciszka w Asyżu, które są dzieła sztuki same w sobie, choć Oczywiście, najbardziej imponujące kościoły znajdują się w Watykanie. Należą Bazylika św Piotra, największy kościół chrześcijański na świecie, z rzeźbami dłuta Michała Anioła, w tym jego „Pieta”, wraz z Kaplicą Sykstyńską i Bazyliki Matki Bożej Większej, ze wspaniałym manierystycznym wnętrza. Znajdziesz tu również najbardziej niezwykłych rzeźb, a także obrazów, mozaiki i innych dobrze zachowanych zabytków w muzeach watykańskich.

2. Historia

Włochy są tak bogate w historię, jak to jest w dzieła sztuki. Rzeczywiście, niewiele krajów może pretendować do posiadania stolicę który był siedzibą jednego z najpotężniejszych imperiów świat nigdy nie widział, ani też żaden mecz Włochy jako kolebki europejskiego renesansu. Włochy też odegrała dużą rolę w II wojnie światowej, kiedy to stała się kolebką ruchu faszystowskiego i najsilniejszym sojusznikiem hitlerowskich Niemiec pod dyktatora Benito Mussoliniego, choć poniosła porażkę później.

Obecnie Włochy są jednym z krajów świata o najsilniejszej gospodarce, a także członkiem wielu organizacji międzynarodowych. Jego przeszłość, choć nadal jest widoczne niemal wszędzie. W rzeczywistości, wielu włoskich miast dobrze zachowane historyczne centra, z których niektóre, jak Florencja, Werona i Urbino, są Światowego Dziedzictwa UNESCO, a Flawiuszów Amfiteatr, bardziej znany jako Koloseum, pozostaje największą relikwią wielkiej Roman imperium.

3. Gastronomia

Kuchnia włoska jest jedną z najbardziej popularnych na świecie, będąc ulubieńcem wielu, którzy nigdy nawet nie postawił nogę we Włoszech, co nie dziwi, ze względu na jego bogate i ciekawych smaków. Oczywiście najlepszym miejscem do ich jedzenia jest we Włoszech, gdzie, oprócz popularnych odmian pizzy i dań makaronowych i zwykłe risotto i gnocchi, można również uzyskać smak wyjątkowych specjałów regionalnych, takich jak scabeggio lub smażone ryby marynowane w wino, czosnek i sok z cytryny w Ligurii, creamed boczek w Toskanii i sycylijskiej Pie.

4. Romans

Szukasz kraju pełnym romantycznych miejsc, gdzie można spędzić swój miesiąc miodowy lub po prostu wakacje z ukochaną osobą? Wizyta we Włoszech i nie będą rozczarowani. W szczególności, miasta Wenecji, z licznymi kawiarniami i gondole i Florencji, z eleganckimi budynkami, są ulubionym wśród par, przy malowniczym Portofino, Taormina na Sycylii i Werona, miasto Romea i Julii, są równie zachwycające.

5. Moda

Włochy mają silne poczucie mody, jak widać podczas wizyty we Włoszech. Po tym wszystkim, jeden z jej miast, Mediolan, jest uważana za jedną ze stolic światowej mody i designu. Tutaj znajdziesz najlepsze domy włoskie, a nawet mody międzynarodowy, zwłaszcza w handlowym pasażu Galleria Vittorio Emanuele i ulicą Via Montenapoleone, gdzie można kupić modne ubrania i torby i buty wykonane z wysokiej jakości i prawdziwej włoskiej skóry, więc się Przygotuj się na ekscytujące zakupy.

Isabella Olsen jest pisarzem podróży, który koncertował głównych miejsc docelowych na całym świecie, w tym w Austrii. Isabelle mieszka w Nerja Hiszpania i prowadzi wynajem mieszkanie Nerja internetowej. Dlaczego nie odwiedzić Nerja-Holiday-Rentals.net i sprawdzić świetne okazje w Nerja Nerja Villas mieszkań i dzisiaj.

Artykuł dzięki: