O nas

O nas

Zajmujemy się wyszukiwaniem najlepszych i najpiękniejszych willi w całej Toskanii. Podróżujemy, sprawdzamy na własnej skórze i opisujemy to, co widzimy.

O nas

Środkowe Włochy są szczególnie pięknym regionem, bliskim naszemu sercu. Powierzchnia to około 23 tys kilometrów kwadratowych, posiada 10 prowincji. Liczba mieszkańców szacowana jest na około 3,5 miliona. Do regionu należą również chętnie odwiedzane przez turystów wyspy: Elba, Montecristo, Capraia, Gorgona czy Giglio. Tam również mamy sprawdzone apartamenty.

Toskania poprzecinana jest licznymi rzekami m.in. Arno i Ombrone a najwyższe szyty w górzystej Toskanii to Monte Prado (2050 m) i Monte Pisaninio (1946m). Rejon jest zdecydowanie przemysłowo-rolniczy a gaje oliwne i wyrabiane tu wyśmienite wino są jedną z atrakcji turystycznych. Hodowane są kozy i owce a także typowe bydło i trzoda chlewna. Z powodu wysp i dostępu do morza panuje też tam rybołóstwo. Historycznie zwane było Etrurią a jej mieszkańcy Etruskami. Bardzo szybko podbita przez Rzymian, a kilkaset lat później najeżdżana przez plemiona germańskie. Jak widać jest to ciekawy i różnorodny region, który z pewnością warto odwiedzić.

Artykuł dzięki: