Odkrycie uroczej miejscowosci – Amalfi

Odkrycie uroczej miejscowosci - Amalfi

Wybrzeże Amalfi jest jednym z najbardziej atrakcyjnych częściach Włoch. Przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą odkryć jego bogatą i wspaniałą historię. Marzą, by wygrzać się w jego słońcu i korzystać z smacznej kuchni. Z wielu willi w Amalfi wypożyczyć, można oprzeć się tutaj i nie spiesz się do odkrywania uroków okolicy.

Rezerwując jeden z wielu domów w Amalfi przez wyspecjalizowaną firmę podróży gwarantuje wysoki poziom usług i doskonały standard zakwaterowania. Wiele domów w Amalfi posiada terenów zewnętrznych na świeżym powietrzu, a niektóre mają nawet basen. Najlepsze biura podróży dumni w willi mają w swoich książkach, a każdy z nich został wybrany ze względu na komfort i przydatności do wynajmu wakacyjnego.

Odkrywanie miasta

Chociaż współczesny miasto opiera się w dużej mierze od turystyki, aby utrzymać swoją gospodarkę, historycznie był wpływowym republiką morskiego z populacją osiemdziesięciu tysięcy osób – prawie tyle samo, Wenecji i Pizy, w tym czasie. Handel z Arabami dał Amalfitani ogromny prestiż oraz zamożności, który przyciąga wielu włoskiej arystokracji budować swoje domy w Amalfi. Papier był głównym przemysłu w mieście i znajduje się stary młyn, który nadal produkuje papier na starej drodze. Podczas wizyty w młynie można nawet mieć go na tworzyć własne papier do domu.

Samo miasto jest wciśnięta między nadruk sublimacyjny przepięknym lazurowym morzem i strome góry za; Jest to labirynt maleńkich uliczek i brukowanych uliczek, z krętych schodów i stromych wąskich ścieżek prowadzi cię w sercu urokliwego miasteczka. Upewnij się, że wędrują z dala od głównych ulic turystycznych i zbadać za kulisami, a dostaniesz prawdziwe wyczucie lokalnego sposobu życia. Katedra w mieście ma wspaniały paski façade i został zbudowany w stylu Norman-arabskiej. Piękne łuki otaczają wspaniałe drzwi z brązu dając budynkowi wyjątkowy i elegancki wygląd.

Miasto ma dumną i bogatą historię, która objęła mieszkańców. Brzęczenie kawiarnie otaczają katedry i pyszne lody sklepy usiąść obok dawnych średniowiecznych budynków. Można odpocząć i cieszyć się pieniste cappuccino lub wybrać się na obiad z owoców morza w jednej z tętniących życiem placach.

Ta część Włoch ma tę zaletę, żyznych ziem i idealnej rosnącego klimatu dla tak wielu wspaniałych owoców i warzyw, które pojawiają się w lokalnych specjałów. Obfitość cytryny są wykorzystywane do wytwarzania pyszny likier cytrynowy limoncello, i zboczach Wezuwiusza słyną z produkcji pomidorów San Mazano, że teraz posiada certyfikat autentyczności z nim związane. Bizony są hodowane tu i są dojone do najbardziej niesamowite mozzarella i, jak można by się spodziewać, wino jest podstawą na każdym stole w regionie.

Pobyt w jednym z domów w Amalfi, wynająć samochód lub skorzystać z transportu publicznego, aby pomóc odkryć wiele atrakcyjnych miast regionu i nie tylko z okolic. Z przepięknym wzgórzu najlepszych miast do tętniącego życiem Neapolu, z ruin w Pompei na wycieczkę statkiem na Capri, ten niezwykły region Włoch ma coś dla każdego.

Szukasz idealnego domu z dala od domu we Włoszech? Mark Slaviero jest dyrektorem Holiday Homes we Włoszech, firma specjalizująca się w poszukiwaniu dom, dom lub mieszkanie swoich marzeń. Idealnego willi na Sycylii i zakwaterowanie w Toskanii, Wybrzeże Amalfi, włoskiej jezior, ośrodków narciarskich i więcej, oferujemy najlepszy w każdym regionie.

Artykuł dzięki: