Najpopularniejsze miejsca turystyczne na swiecie

Najpopularniejsze miejsca turystyczne na swiecie

Każdy kraj jest piękny na swój sposób i jest naprawdę warty odwiedzenia, ale istnieją pewne kraje, które przyciągają znacznie więcej turystów niż inne.

Istnieje lista 5 najczęściej odwiedzanych krajów ciągu ostatnich kilku lat:

1) Francja (76,7 mln odwiedzających rocznie)

2) Hiszpania (51,7 mln odwiedzających)

3) oprócz Stanów Zjednoczonych. (41,9 mln odwiedzających)

4) Włochy (39,8 mln odwiedzających)

5) Chiny (36,8 mln odwiedzających)

Najpopularniejsze miejsca turystyczne na swiecie

Są to dane z 1998 roku:

1) Francja (70 swoje usługi transportowe i spedycyjne mln odwiedzających)

2) Hiszpania (47,7 mln odwiedzających)

3) Stany Zjednoczone (47 mln odwiedzających)

4) Włochy (34,8 mln odwiedzających)

5) Wielka Brytania (25,4 mln odwiedzających)

Najpopularniejsze miejsca turystyczne na swiecie

Górna 4 pozostała taka sama od końca ubiegłego wieku, ale szybko rozwijającym się i coraz bardziej popularne Chiny zastąpić Wielką Brytanię na piątym miejscu. Można również zauważyć, że Chiny są zamiar pokonać Włochy w ilości turystów. Można również zauważyć, że całkowita ilość turystów wzrosła – ludzie stali się więcej podróżować.

Tak, najpopularniejszym krajem o dużych kursów podanych jest Francja. Bez wątpienia najbardziej znanym i popularnym miastem we Francji jest Paryż. Odbiera ogromną ilość turystów o każdej porze roku. Latem całe Lazurowe Wybrzeże z Nicei i Cannes staje się najbardziej modne i prestiżowe kurort.

Hiszpania, najczęściej odwiedzanych w okresie letnim jest również bardzo popularny nadmorski kurort z jego ośrodków Costa Brave, Costa Dorada, Costa del Sol. Hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie i Baleary – również przyciągnąć miliony. Barcelona i Madryt są na szczycie listy najczęściej odwiedzanych miast hiszpańskich.

Stany Zjednoczone mają trzecie miejsce ze znacznej liczby turystów, ale przede wszystkim są to Amerykanie. Nowy Jork jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem i Floryda i Kalifornia znane są z nadmorskich kurortów.

Włochy, pełne zabytkowych miejsc i morskich ośrodków jest również jednym z liderów. Rzym, Mediolan, Wenecja, Florencja – każdy zna tych symboli włoskiego rozkwicie i strumienia turystycznej nie wyczerpuje.

Wśród innych popularnych miejsc turystycznych możemy wymienić Tajlandii, chociaż po tsunami poniosła wiele problemów. Teraz zaczyna ponownie rosnąć. Według niektórych pytaniom jest on uznany za najlepsze miejsce do pływania i wypoczynku na plaży.

Są to cele popularne na całym świecie. Jednak każdy kraj ma swoje ulubione. Na przykład wiadomo, że Amerykanie wolą spędzać wakacje w Meksyku, wielu francuskich chcesz odwiedzić Martyniki i tak dalej.

Podsumowując mogę powiedzieć, że nic nie zagraża przewodnictwo Francji w liście najpopularniejszych krajów, lecz ludzie otwierają nowe, egzotyczne cele których popularność rośnie.

Artykuł dzięki: